آموزشگاه موسیقی >> آموزش تنبک >> آموزش کتاب ابتدایی تنبک رجبی صفحه نُه19 دی 1399 نویسنده : آکادمی زخمه دسته بندی:آموزش تنبک

آموزش کتاب ابتدایی تنبک رجبی

آموزش کتاب ابتدایی تنبک رجبی صفحه نُه

آموزش کتاب ابتدایی تنبک رجبی صفحه نُه

به قسمت سوم از آموزش تنبک کتاب ابتدایی آقای رجبی خوش آمدید. توی این قسمت صفحه نهم رو آموزش میدیم. لازم به ذکر است که این درس مثل درس های گذشته نیست و نیاز به تمرین بیشتری دارد. بنابر این برای این صفحه به صورت مجزا آموزش تهیه کرده ایم. البته باید بگم که فقط همین درس که در ادامه گفته خواهد شد به تنهایی یک هفته تمرین نیاز دارد.

صفحه نهم آموزش کتاب ابتدایی تنبک رجبی

صفحه نهم آموزش تنبک ابتدایی رجبی

این صفحه شامل دو درس میباشد که درس اول مشابه با درس های صفحات پیش هستند. درس دوم که در واقع مهم ترین بخش این صفحه است را در این قسمت از آموزش های تنبک شرح میدهیم.

این درس شامل میزان های دو چهارم است. حتما تا الان باید فهمیده باشید که چطور چند چندم بودن میزان ها تشخیص میدهیم. اگر در این زمینه مشکل دارید به درس های قبلی برگردید و با دقت بیشتری فیلم ها و توضیحات را مطالعه کنید.

درباره تکنیک های این درس همانطور که در تصویر و ویدئو مشخص هست ، فقط یک علامت کوچک اضافه شده است که با آن زینت میگوییم.

تمام فیگور های ریتمی که در این درس ها موجود هست قبلا در درس های قبلی توضیح داده شده است و در این درس فقط اجرا آن را ببینید و سعی کنید آن ها را اجرا کنید

فقط توجه کنید که در ویدئو اصلی که آخر صفحه قرار گرفته است سه مدل این درس زده شده است. در مدل اول تکنیک زینت اجرا نشده است و شبیه به درس های قبلی است.

در مدل دوم زمان زینت از میزان قبلی گرفته شده است تا قالب کلی درس برای هنرجو جا بیافتد.

در مدل سوم که شکل اصلی این درس هست زینت به شکل خیلی کوتاه و مختصر در کوتاه ترین شکل ممکن خود اجرا شده است. هنرجویان عزیز باید این شکل را به خوبی اجرا کنند.

 

از دست ندهید!